Personal

Våra konsulenter är alla socionomer eller likvärdigt och alla har gått eller går just nu en extrern handledarutbildning för att kunna hjälpa er familjer ännu bättre. För oss är matchning A och O så därför behöver vi alltid nya familjehem att samarbeta med.

Team Backoffice

Richard Petersson

VD

0705 472 660

richard@forenadefamiljehem.se

Martina Andersson

Vice VD

0738 432 451

martina@forenadefamiljehem.se

Sofie Werngren

Föreståndare

0731 831 325

sofie@forenadefamiljehem.se

Rebecka Nyström

Administratör

0735 004 727

rebecka@forenadefamiljehem.se

Hanna Franeta

Administratör – Ekonomi

0707 884 129

hanna@forenadefamiljehem.se

Team Syd

Jenny Persson

Regionansvarig syd

0730 535 721

jenny@forenadefamiljehem.se

Daniella Jakobsson

Konsulent

0730 984 351

daniella@forenadefamiljehem.se

Marika Jonsson

Familjehemsadministratör

0735 028 885

marika@forenadefamiljehem.se

Timmy Pettersson

Konsulent

0730 940 225

timmy@forenadefamiljehem.se

Moses Andersson

Konsulent

0763 255 979

moses@forenadefamiljehem.se

Fanny Berg


Konsulent

0731 834 936

fanny@forenadefamiljehem.se

Mariette Dugdale

Konsulent

0733 825 015

mariette@forenadefamiljehem.se

Sara Antunes

Konsulent

0737 588 305

sara@forenadefamiljehem.se

Team Väst

Mikaela Kellgren

Regionansvarig Väst/

utbildningsansvarig

0733 514 438

mikaela@forenadefamiljehem.se

Linnea Jaanus

Konsulent

0730 964 382

linnea@forenadefamiljehem.se

Ulla-Britt Herou

sjuksköterska

0733 489 819

ulla-britt@forenadefamiljehem.se

Annika Thörner

Konsulent

Tjänstledig


Wilma Kellgren

Administratör

0761 382 240

wilma@forenadefamiljehem.se

Tilda Hansson

Konsulent

0733 489 585

tilda@forenadefamiljehem.se

Rita Konistan

Konsulent

0730 536 098

rita@forenadefamiljehem.se

Efwa Frisk

Konsulent

0730 895 089

efwa@forenadefamiljehem.se

Team Norr

Nina Elnerud

Regionansvarig Norr

0732 908 642

nina@forenadefamiljehem.se

Annika Kolbäck

Konsulent

0730 536 083

annika.k@forenadefamiljehem.se


Felicia Åström

Konsulent

0730 536 442

felicia@forenadefamiljehem.se

Tone Sundberg

Konsulent

0730 …

tone@forenadefamiljehem.se

Team Stockholm

Amona Abubaker

Konsulent

0733 489 586

amona@forenadefamiljehem.se

Mehrako Masifi

Konsulent

0761 332 381

mehrako@forenadefamiljehem.se