Personal

Våra konsulenter är alla socionomer eller likvärdigt och alla har gått eller går just nu en extrern handledarutbildning för att kunna hjälpa er familjer ännu bättre. För oss är matchning A och O så därför behöver vi alltid nya familjehem att samarbeta med.

Ledning

Richard Petersson

VD

0705 472 660
richard@forenadefamiljehem.se

Sofie Werngren

Föreståndare

0731 831 325
sofie@forenadefamiljehem.se

Rebecka Nyström

Controller/Avtal

0735 004 727
rebecka@forenadefamiljehem.se

Mikaela Kellgren

Verksamhetsansvarig/
utbildningsansvarig

0733 514 438
Mikaela@forenadefamiljehem.se

Lön – Ekonomi

Marie Themsen

Ekonomiansvarig

0730 536 442
marie@forenadefamiljehem.se

Hanna Franeta

Föräldraledig

0707 884 129
hannah@forenadefamiljehem.se

Placeringssamordnare/utredare

Börjar inom kort

Placeringsamordnare


Daniella Jakobsson

Utredare

073 089 50 86
daniella@forenadefamiljehem.se

Marika Jonsson

Placeringssamordnare

0735 028 885
marika@forenadefamiljehem.se

Mehrako Masifi

Samordnare/utredare

0761 332 381
mehrako@forenadefamiljehem.se

Wilma Kellgren

Administratör

0761 382 240
wilma@forenadefamiljehem.se

Familjehemskonsulenter

Linnea Jaanus

Familjehemskonsulent
Örebro

0730 964 382
linnea@forenadefamiljehem.se

Ulla-Britt Herou

Familjehemskonsulent/
Sjuksköterska
Värmland
0733 489 819
ulla-britt@forenadefamiljehem.se

Amona Abubaker

Familjehemskonsulent
Stockholm

0733 489 586
Amona@forenadefamiljehem.se

Natascha Heidari

Familjehemskonsulent
Göteborg

0733 489 585
natascha@forenadefamiljehem.se

Rita Konistan

Familjehemskonsulent
Göteborg

0730 536 098
rita@forenadefamiljehem.se

Efwa Frisk

Familjehemskonsulent
Värmland

0730 895 089
efwa@forenadefamiljehem.se

Ulrika Hultberg

Familjehemskonsulent
Örebro

0736 657 587
Ulrika@forenadefamiljehem.se

Timmy Petersson

Familjehemskonsulent
Jönköping

0730 940 225
Timmy@forenadefamiljehem.se

Fanny Berg

Familjehemskonsulent

Föräldraledig


Jessica Hansson

Familjehemskonsulent
Skåne

0733 825 015
Jessica@forenadefamiljehem.se


Nina Elnerud

Familjehemskonsulent
Östersund

0732 908 642
Nina@forenadefamiljehem.se

Mimoza Nuhiu

Familjehemskonsulent
Kronoberg

0730 984 351
Mimoza@forenadefamiljehem.se

Sara Antunes

Familjehemskonsulent
Kronoberg/Skåne

0737 588 305
Sara@forenadefamiljehem.se

Adnan Mesanovic

Familjehemskonsulent
Stockholm

0736 603 288
Adnan@forenadefamiljehem.se

Jenny Möller

Familjehemskonsulent
Jönköping

0733 289 613
Jenny@forenadefamiljehem.se